Felkészült vállalkozása az internetes
veszélyekre?
Íme néhány ötlet, amellyel megvédheti vállalkozását!

Mindennapi életünk tele van kisebb-nagyobb kockázatokkal, melyek többségével megtanultunk együtt élni: természetes, hogy biztosítást kötünk az otthonunkra, riasztót szerelünk egy értékes autóba, a bankkártyánkat pedig nem adjuk kölcsön ismeretleneknek.
A digitális világ mindezek mellett egy sor újabb kockázatot jelent, ezért fontos, hogy ugyanilyen rutinosan felismerjük és megóvjuk vállalkozásunk digitális értékeit is.
A témában végzett kutatások szerint a kisvállalatok nagy része nem fordít elegendő figyelmet az informatikai biztonságra. Részben anyagi okokból, az informatikai biztonsági szakértők és szoftverek borsos ára, részben pedig a fentihez hasonló tévhitek miatt.
A tények azonban mást mondanak, és az információhiány a kisvállalatok számára komoly összegekbe kerülhet!

A vállalatok 82%-a gondolja, hogy túl kicsik ahhoz, hogy informatikai támadások célpontjai legyenek.

Valójában az 50 főnél kisebb vállalatok 41%-a tapasztalt már informatikai fenyegetést!
Íme néhány tipp, amellyel a virtuális világ számos fenyegetését kivédheti!
1Védje meg vállalati levelezését és adatait!

Minden vállalat tudja, hogy saját és ügyfelei adatai hatalmas értéket képviselnek. Sajnos ezzel a számítógépes bűnözők is tökéletesen tisztában vannak!





Adathalász levelek (phising)
2Amit soha ne tegyen rutinból: online banki ügyintézés

Az egyik leggyorsabban fejlődő internetes tevékenység az internetes bankolás, azaz a vállalati és magánjellegű banki tevékenységek interneten keresztüli intézése. Nagy előnye, hogy bármikor, és – szélessávú internetkapcsolat megléte esetén – bárhonnan elintézhetjük a vállalatunkat érintő és magánjellegű banki ügyeket. A témában végzett kutatások szerint azonban a kisvállalatok nagy része az online banki ügyintézés során nem fordít kiemelt figyelmet az informatikai biztonságra.


Egy 1 éven át tartó, 18 000 fős kutatás során: a válaszadók 43%-a tapasztalt olyan támadást, mely a pénzügyi adatok megszerzésére irányult.

A csalások károsultjainak 44%-a nem tudta visszaszerezni a pénzét



3Vállalati hardverek és szoftverek védelme

A számítógépen, tableten, okostelefonon és más fizikai adathordozón tárolt vállalati adatokhoz nem csak rosszindulatú programokon keresztül juthatnak hozzá a számítógépes bűnözők; céges készülékeink akár illetéktelenek kezébe is kerülhetnek. Mindkét esetben van azonban megoldás arra, hogy az adatlopást megnehezítsük és megelőzzük.




A legfontosabb, hogy vállalkozása munkatársai is legyenek tisztában a veszélyekkel, ezért érdemes a munkatársakat is felkészíteni a biztonsági intézkedésekről. A céges informatikai biztonsági szabályok betartása ráadásul a mindennapok során is hasznos lehet számukra.
Ne feledje, ezek a tanácsok megnehezítik az internetes bűnözők dolgát, ám kisvállalati informatikájának teljes körű védelméhez további intézkedésekre is szükség lehet.
Az Invitel megfizethető és egyszerűen telepíthető adat- és vírusvédelmi szolgáltatást kínál, melynek működtetéséhez nincs szükség IT-szakértőre! www.invitel.hu/kisvallalati/virusvedelem